Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 78 w Poznaniu w roku szkolnym 2020/2021

Prezydium

przewodnicząca: Beata Bacic-Filut,
zastępca: Marta Ludwiczak-Odziemska,
skarbnicy: Katarzyna Sibińska, Maciej Cegłowski,
sekretarz: Izabela Pieczyńska.
Komisja Rewizyjna: Katarzyna Buszka-Nowak, Daria Jedynak-Wiśniewska, Marta Dojlidko.

Członkami Rady Rodziców są przedstawiciele Rad Oddziałowych, zobowiązani mocą Ustawy Prawo oświatowe do reprezentowania swoich Oddziałów w Radzie Rodziców, a mocą jej Regulaminu – do współpracy z Prezydium Rady Rodziców w celu realizacji zadań z zakresu jej kompetencji, służących wspieraniu działalności statutowej Szkoły.

Dane teleadresowe:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 78 w Poznaniu

ul. Żonkilowa 34, 60-175 Poznań

e-mail: RRprzySP78@gmail.com

www.facebook.com/BrygadaRRprzySP78

Numer konta

Bank Pekao SA: 27 1240 1763 1111 0010 0077 5480

Harmonogram zebrań

07.10, 04.11, 02.12, 13.01, 03.02, 03.03, 07.04, 05.05, 02.06, godz. 18:00, sala 14 (parter SP, skrzydło biblioteczne)

Wysokość składki w roku szkolnym 2020/2021 wynosi 50 zł od rodziny, z zaznaczeniem, że:

·         nie mnoży się wysokości składki przez liczbę rodzeństwa, uczącego się w Szkole, tzn. składkę, bez względu na to, ile ma się dzieci, płaci się w roku szkolnym tylko raz, w podstawowej kwocie

·         wpłacana składka może być niższa lub wyższa niż 50 zł, w zależności od możliwości finansowych rodziny

·         składki na Radę Rodziców zbierają Skarbnicy Klasowi, a następnie przekazują je Skarbnikowi RR

·        wpłat można dokonywać także przelewem, bezpośrednio na konto Rady Rodziców, wpisując w tytule: „Składka na RR / nazwisko ucznia, klasa” (w przypadku wpłat rodzin wielodzietnych proszę podać nazwisko i klasy wszystkich dzieci)

Środki zebrane ze składek Rada Rodziców, z inicjatywy własnej lub w odpowiedzi na wnioski Dyrekcji Szkoły, przedstawicieli Kadry Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego lub Rady Szkoły, mocą podejmowanych uchwał, przeznacza na:

·         zakup nagród i wyróżnień dla laureatów konkursów szkolnych, olimpiad przedmiotowych i zawodów sportowych

·         zakup statuetek Szkolnych Wiktorów

·         zakup nagród i wyróżnień dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce oraz innymi szczególnymi osiągnięciami

·         zakup artykułów papierniczych do świetlicy

·         doposażenie sali przedmiotowych i tematycznych

·         remonty sal, realizowane w czynie społecznym przez klasy

·         dofinansowywanie obiadów i/lub wycieczek klasowych dla uczniów w najtrudniejszej sytuacji materialnej

·         organizację dodatkowych atrakcji podczas szkolnych uroczystości, imprez i festynów (np. fotobudka, wata cukrowa)

·         dofinansowywanie szkolnych projektów, których realizacja wymaga częściowego wkładu własnego

·         dofinansowywanie dojazdów uczniów na olimpiady przedmiotowe i turnieje sportowe

…oraz jeszcze na „coś extra” – jeśli pozwala na to roczny budżet składkowy RR, co zależy od powszechności zwyczaju wpłat i hojności Darczyńców.

Wszystkie wpływy i wydatki do i z funduszu Rady Rodziców są udokumentowane oraz raportowane Rodzicom przynajmniej raz na kwartał. Ponadto Regulamin Rady Rodziców zobowiązuje ją do sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego, podsumowującego kadencję.

Regulamin RR przy SP78 w Poznaniu

Wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia z budżetu RR – do pobrania

Uwaga!

Rada Rodziców chce wesprzeć Justynę Woźniak w walce z chorobą nowotworową. Została uruchomiona zbiórka pieniędzy na pomoc w sfinansowaniu koniecznego leczenia.

Za pośrednictwem facebooka są organizowane licytacje. Zapraszamy do grupy „Justyna & Przyjaciele Rozprawiają Się Z Rakiem” i udziału w aukcjach.

Przedmioty można wystawiać samemu. Jeżeli ktoś będzie miał problem z utworzeniem postu, nie ma konta na facebooku lub nie ma czasu obserwować aukcji – pomożemy.

Pamiętajmy, że to nie jest walka o Justynę tylko o całą rodzinę. Większość z nas zna Justynę i Macieja. Są naszymi sąsiadami, nasze dzieci chodzą do klasy z Ich dziećmi, oboje aktywnie działają w Radzie Rodziców dlatego temat jest nam szczególnie bliski.

Wierzę, że działając razem możemy zrobić bardzo wiele.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Radą Rodziców RRprzySP78@gmail.com

Beata Bacic-Filut

Przewodnicząca Rady Rodziców

Zarządzenie Dyrektora w sprawie funkcjonowania szkoły od 17 maja 2021r.

Szanowni Państwo, proszę o zapoznanie się z treścią zarządzenia. Ewa Kubisz dyrektor szkoły  Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 78 w sprawie funkcjonowania szkoły od 17 maja 2021 r.
Lista uczniów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Państwo, proszę zapoznać się z treścią dokumentu Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy 1