PROJEKT 'POZNAŃ UZALEŻNIONY OD PROFILAKRYKI’ – MDiM 2021-2022 – opis

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do programu “Poznań Uzależniony od Profilaktyki”. W tym roku zajęcia będą obejmowały webinary oraz szkolenia dla wychowawców.

Koordynatorami  szkolnymi z ramienia nauczycieli są Panie Iwona Liszewska i Małgorzata Philipps. Zajmą się zadaniami, które muszą przygotować poszczególne klasy w II semestrze.

Obecnie uczniowie  klas 7 i 8 obejrzeli na żywo pod opieką nauczycieli i wychowawców dwa webinary :

1.Marihuana czy trawka -czy wyroby kolekcjonerskie to też dragi – nie daj się wkręcić! – prowadził prof. Mariusz Jędrzejko.

2.Co mi jest? Dlaczego on/ona dziwnie się zachowują? Charakterystyczne i nieprzewidywalne zachowania po zażyciu narkotyków i dopalaczy – prowadził dr Eryk Matuszkiewicz

W najbliższym czasie czekają nas spotkania na temat:

”Policja nic mi nie zrobi.” Czy branie, ćpanie, dilowanie jest bezkarne? – specjalista od uzależnień

“Gry komputerowe, smartfony, chat – rozrywka czy współczesne uzależnienie” – prowadzi Pani Jagoda Gierczyk.

Webinary stanowią temat do rozmów z uczniami oraz lekcji wychowawczych.

Ponadto polecamy Państwa uwadze filmy dostępne na You Tube “Po drugiej stronie  lustra” poruszające tematykę związaną z profilaktyką.

W poprzednim tygodniu Pani Philipps uczestniczyła w Urzędzie Miasta Poznania w konferencji prasowej na temat programu  z  udziałem przedstawicieli komendy Miejskiej Policji oraz Prezydenta Jędrzeja Solarskiego. Zachęcamy do obejrzenia materiału oraz lektury artykuły prasowego.

Zapraszamy na festyn szkolny 23.05.2024 r.

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Mieszkańcy osiedla Kwiatowego zapraszamy na festyn "W rodzinie siła". Gwarantowana dobra zabawa i moc darmowych atrakcji. Zakupem słodkości i napojów będzie można wesprzeć Radę Rodziców, loteria i "pchli targ' wolontariatu wspomoże szczytne cele. Zapraszamy
23 kwietnia DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

„Ptaki mają skrzydła. Ludzie mają książki.”   W bibliotece zrobiło się gwarno. Można było ułożyć rymowankę o książce lub wylosować ukryte w balonach cytaty. Przynieśliśmy też nasze ulubione książki. Oto i one: (więcej…)
Dzień Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych  przez III Rzeszę w latach 1939-1945 r.

Dzień Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę w latach 1939-1945 r.

W piątek 10 maja 2024 r. uczniowie klasy 6c pod opieką Pani Katarzyny Marchlewicz jako przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę w latach1939 -1945. Obchody rozpoczęły się uroczystą...