Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szkolne Koło Caritas /SKC/  jest organizacją uczniowską , która włącza się na zasadzie wolontariatu  w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. U nas  istnieje  w szkole podstawowej i gimnazjum.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas: Anna Jęsiak

Spełnia ona rolę pracy wychowawczej  w szkole. Jej fundamentem jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w pracę na rzecz potrzebujących.

Podstawą prawną działalności SKC jest: Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o systemie oświaty z dnia 7.09. 1991r. Rozporządzenie MENiS z 21.05. 2001r. Rozporządzenie MEN z 23.12.2008r. Ustawa z 24.04.2003r. Statut Caritas diecezjalnej.

W SKC jest miejsce dla każdego, kto chce działać na rzecz bliźnich. Główny warunek to chęć poświęcenia swojego czasu, energii i zdolności.

kliknij tutaj Regulamin Szkolnego Koła Caritas

kliknij tutaj SKC plan pracy

WYDARZENIA w roku szkolnym 2020/2021

 

Od 15 marca  na terenie szkoły wśród uczniów i pracowników, rozprowadzać będziemy czekoladowe ,,Jajko z misją” dla pani Justyny, borykającej się z chorobą nowotworową. To Mama Uczniów z naszej szkoły.

Do czekoladowego jajka dołączone są słowa pani Wandy Błeńskiej, wielkiej Poznanianki, lekarki i misjonarki, dla której ważny był człowiek! Cena ,, Jajka z misją”  2 zł.  Można je nabywać u opiekuna Szkolnego Koła Caritas – Anny Jęsiak.

Zjedzmy wszystkie jajka!!!

                                                                                                                                                Wolontariat SP 78 Poznań

WYDARZENIA w roku szkolnym 2019/2020

 • I miejsce zdobyła rodzina Piotra z 2c i Jasia z 0a

  II miejsce zdobyła rodzina Dawida z 6b i Kingi z 3b

  II miejsce zdobyła pani Patrycja S. z pokoju nauczycielskiego.

  Wolontariusze dostarczyli Pierniki ludziom starszym, chorym
  i niepełnosprawnym z Osiedla Kwiatowego.

  Dziękujemy 31 rodzinom, które wzięły udział w konkursie. 

 •      Serdecznie dziękujemy aż 20 z 22 klas za wzięcie udziału w konkursie na przygotowanie tytek charytatywnych. Rekord pobiła klasa 4a, która przygotowała 8 pełnych toreb, na drugim miejscu znalazła się klasa 4b z 7 tytkami. Nagrodę główną – bon w wysokości 50 zł na potrzeby klasy wylosowała 5c. Gratulujemy szczęścia!!!

  Dziękujemy rodzicom, wychowawcom, a nade wszystko uczniom za zgromadzenie bardzo dużej ilości żywności, która pomogła rodzinom z naszej szkoły oraz ludziom, którzy zgromadzili się na Targach Poznańskich w dniu Wigilii.

                                                                                                                        

 • Skarpetkowa choinka

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki skarpet dla bezdomnych z łaźni przy ulicy Krańcowej w Poznaniu.  Zebraliśmy dokładnie 100 par bardzo ładnych skarpet, które ogrzeją stopy bezdomnych.  Życzymy ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.  wolontariusze SKC  

 

 

 

 

 

 

 

 • Ogólnopolska zbiórka żywności

Nasi wolontariusze: Ida, Ewa, Tatiana, Marysia, Karol, Mikołaj i Dominik wzięli udział w Ogólnopolskiej zbiórce żywności – Tak pomagam ! Cieszymy się!  

 • Koncert

 

 

 

Szkolne Koło Caritas zaprasza na koncert ,,Głośna noc.” Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł,  można zamawiać u opiekuna Anny Jęsiak lub zakupić na bilety.pl.

Wolontariusze SKC

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Podziękowania

 • Dziękujemy!

       Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy ,,Podzielili się ciepłem przed zimą”. Zgromadziliśmy 14 koców, 5 śpiworów i 6 termosów. Pozdrawiamy cieplutko !

  Wolontariat SKC

 • Dziękujemy!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy nabyli Kremówki Papieskie i wspomogli Mateusza, cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Padł rekord, zjedliśmy 480 ciastek.  

Najwięcej kremówek nabyła klasa 3b i 2b po 56 sztuk, nauczyciele na II miejscu – 52 sztuki, 5b –  47  8a –  44 . Serdecznie dziękujemy J

Wolontariat  SKC

WYDARZENIA w roku szkolnym 2018/2019

 • TYTKA CHARYTATYWNA

Podziękowanie dla Rodziców i Uczniów !

    Zakończyła się zbiórka żywności, która przebiegała pod hasłem: Konkurs dla klas – Tytka charytatywna.
Spośród 25 klas, do zbiórki włączyły się aż 22, to prawdziwy rekord!! Cieszymy się, że umiemy  wspólnie pomagać. Warto podkreślić, iż najwięcej żywności zebrały klasy: 6b – 7 tytek, 3a – 6 tytek oraz 3b  – 5 tytek. Upominki trafiają już do rodzin Waszych kolegów i koleżanek z naszej szkoły. Resztę żywności otrzymają ludzie samotni i  potrzebujący, którzy przybędą na wigilię dla bezdomnych, która odbędzie się 24 grudnia na Targach Poznańskich. We czwartek podczas dużej przerwy spośród wszystkich klas biorących udział w konkursie wylosujemy tę jedną, która otrzyma bon upominkowy. Może to będzie Twoja klasa. …

 

 • Konkurs dla klas ,, Tytka Charytatywna”

Już po raz trzeci zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie polegającym na wypełnieniu żywnością i środkami czystości Tytki charytatywnej dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły oraz osób, które przybędą na Wigilię dla bezdomnych, która odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W konkursie wezmą udział klasy, które zapełnią minimum jedną ,,tytkę”.

Nagrodą w konkursie jest radość płynąca z pomagania i bon w wysokości 50 zł dla wylosowanej klasy.

Większa ilość tytek zwiększa szansę na wygranie bonu.

Akcja rusza 3 grudnia i potrwa do …..

Tytki pobieramy u opiekuna Szkolnego Koła Caritas pani Anny Jęsiak.

 • 50 koców

Dziękujemy za przekazane koce i śpiwory dla bezdomnych. W szkole i parafii zebraliśmy łącznie 50 sztuk. Trafiły one do potrzebujących. A. Jęsiak

 • Rogale dla Michała z Komornik

11 listopada Szkolne Koło Caritas rozprowadzało w parafii Rogale Świętomarcińskie dla  kolegi Michała z Komornik. Jest bardzo poważnie chory.

 • Kremówki dla Wiktora

W październiku Szkolne Koło Caritas włączyło się rozprowadzanie Kremówek Papieskich, które w tym roku rozprowadzane były na terenie szkoły i parafii na rzecz 8-letniego Wiktora wybudzanego ze śpiączki. Chłopiec jest pod opieką Fundacji Budzik.

 

 • Konkurs z okazji Dnia Papieskiego

Z okazji Dnia Papieskiego zorganizowany został konkurs plastyczny  pt.,, Jan Paweł II Wieli Polak”.

Wśród zwycięzców  i wyróżnionych znaleźli się w klasach 1- 3 : I miejsce: Diana z 1b, II miejsce Michał z 1c, III miejsce Wojtek z 2a.W klasach 4-6 : Nina 6b, Konrad 6b, Maciej 5c.  Wyróżnienia zdobyli : Kuba z 1c, Sebastian z 1a,Oliwia z 3c, Jakub z 4c, Basia z 6a, Patrycja z 6b.  

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na apelu podsumowującym.     

 • Czary mary okulary

Zakończyliśmy zbiórkę okularów dla Afryki, organizowaną przez fundację Redemptoris missio. Zgromadziliśmy 97 par okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, pomagając w ten sposób 97 osobom.
Bardzo serdecznie dziękujemy ?
Wolontariat SKC

 
 • „PODZIEL SIĘ CIEPŁEM PRZED ZIMĄ”

 

 • Zjazd SKC 2018

Aktualności

Głosujmy na projekty zgłoszone do PBO 2022 przez Radnych Osiedla Kwiatowego

Głosujmy na projekty zgłoszone do PBO 2022 przez Radnych Osiedla Kwiatowego

Zachęcamy do głosowania na projekty zgłoszone w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2022 przez Radnych Osiedla Kwiatowego.  Głosować można na stronie https://pbo2022.pl/glosuje na której znajdziecie pełną listę projektów. WAŻNE - głosować mogą również dzieci  W tegorocznej edycji polecamy dwa projekty rejonowe przygotowane...
Dzielimy się ciepłem przed zimą

Dzielimy się ciepłem przed zimą

    14 listopada obchodzić będziemy V Światowy Dzień  Ubogich, dlatego wolontariat SKCaritas, ogłasza zbiórkę nowych i czystych używanych koców,  śpiworów oraz plecaków ( nie tornistrów), która potrwa do 4 listopada. Dary dla ubogich można zostawiać w oznaczonym miejscu przy...
Dziękujemy

Dziękujemy

  Dziękujemy za włączenie się w zakup ,,Kremówek papieskich", które wsparły  14-letnią Olgę z Poznania, zmagającą się z artrogrypozą.  Nabyliśmy 320 kremówek, to bardzo dobry wynik.  Serdecznie dziękujemy!!! TAK POMAGAM!! WOLINTARIUSZE Z SK Caritas z opiekunem 
Rozmiar czcionki
Kontrast