Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szkolne Koło Caritas /SKC/  jest organizacją uczniowską , która włącza się na zasadzie wolontariatu  w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. U nas  istnieje  w szkole podstawowej i gimnazjum.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas: Anna Jęsiak

Spełnia ona rolę pracy wychowawczej  w szkole. Jej fundamentem jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w pracę na rzecz potrzebujących.

Podstawą prawną działalności SKC jest: Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o systemie oświaty z dnia 7.09. 1991r. Rozporządzenie MENiS z 21.05. 2001r. Rozporządzenie MEN z 23.12.2008r. Ustawa z 24.04.2003r. Statut Caritas diecezjalnej.

W SKC jest miejsce dla każdego, kto chce działać na rzecz bliźnich. Główny warunek to chęć poświęcenia swojego czasu, energii i zdolności.

kliknij tutaj Regulamin Szkolnego Koła Caritas

kliknij tutaj SKC plan pracy 2023/2024

Wydarzenia w roku szkolnym 2023/2024
 • Tak pomagam! W pierwszych dniach marca odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności, do której przyłączyli się nasi szkolni wolontariusze SKCARITAS. W pierwszych dniach Wiosny, pragną bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Osiedla Kwiatowego, rodzicom, absolwentom, którzy robiąc zakupy przy ul. Szarotkowej, włączyli się w pomaganie najbardziej potrzebującym. 
  DZIĘKUJEMY! ❤
 •  

  Wolontariusze z SKC SP78 wraz z opiekunami, serdecznie dziękują mieszkańcom Osiedla Kwiatowego za udział w zbiórce żywności przy ul. Szarotkowej 21.

  Zebranymi produktami obdarujemy ludzi w kryzysie bezdomności, którzy przybędą na Wigilię organizowaną przez Caritas Poznań oraz miasto Poznań na MTP, a także potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

  Serdecznie dziękujemy! Dobra jest więcej ❤!

 

 •  

  Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.. Nasi dzielni i młodzi wraz z innymi świętowali w Auli Artis.

  Działo się! ❤

  To nasze wspólne święto, dziękujemy i pozdrawiamy!
   
  Wolontariat SKC 
   

 

W inicjatywę Paczka z klasą w tym roku włączają się: klasą 3b z panią Alicją Grędą,  klasa 6b z panią Michaliną Sikorą oraz wolontariusze SKCARITAS z opiekunem. W tym przedsięwzięciu wspierają nas Rodzice. Pomagamy św. Mikołajowi w przygotowaniu 3 upominków dla dzieci z Jeżyc. 

Pozdrawiamy wolontariat SKC 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakończyła się zbiórka książek, czekolad i zimowej odzieży. 32 książki wypełnią nasz Niebieski szkolny regał, 129 czekolad osłodzi życie Polakom z Litwy tuż przed Bożym Narodzeniem, a ciepła odzież ogrzeje wiele osób w kryzysie bezdomności.

Dziękujemy za każdy gest pomocy!
 
Wolontariusze z SK CARITAS z opiekunem 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wydarzenia w roku szkolnym 2022/2023

5. listopada 2022 r. członkowie naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem Anną Jęsiak uczestniczyli w Festiwalu Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas 05.11.2022r.

W programie: integracja, spotkanie z wolontariuszem z wyspy Lesbos, raperem Tau, tańce, zabawa…
Działo  się!
 
 
 
 
 
 

WYDARZENIA w roku szkolnym 2019/2020

 • I miejsce zdobyła rodzina Piotra z 2c i Jasia z 0a

  II miejsce zdobyła rodzina Dawida z 6b i Kingi z 3b

  II miejsce zdobyła pani Patrycja S. z pokoju nauczycielskiego.

  Wolontariusze dostarczyli Pierniki ludziom starszym, chorym
  i niepełnosprawnym z Osiedla Kwiatowego.

  Dziękujemy 31 rodzinom, które wzięły udział w konkursie.

 •      Serdecznie dziękujemy aż 20 z 22 klas za wzięcie udziału w konkursie na przygotowanie tytek charytatywnych. Rekord pobiła klasa 4a, która przygotowała 8 pełnych toreb, na drugim miejscu znalazła się klasa 4b z 7 tytkami. Nagrodę główną – bon w wysokości 50 zł na potrzeby klasy wylosowała 5c. Gratulujemy szczęścia!!!

  Dziękujemy rodzicom, wychowawcom, a nade wszystko uczniom za zgromadzenie bardzo dużej ilości żywności, która pomogła rodzinom z naszej szkoły oraz ludziom, którzy zgromadzili się na Targach Poznańskich w dniu Wigilii.

   

 • Skarpetkowa choinka

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki skarpet dla bezdomnych z łaźni przy ulicy Krańcowej w Poznaniu.  Zebraliśmy dokładnie 100 par bardzo ładnych skarpet, które ogrzeją stopy bezdomnych.  Życzymy ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.  wolontariusze SKC

 

 

 

 

 

 

 

 • Ogólnopolska zbiórka żywności

Nasi wolontariusze: Ida, Ewa, Tatiana, Marysia, Karol, Mikołaj i Dominik wzięli udział w Ogólnopolskiej zbiórce żywności – Tak pomagam ! Cieszymy się!

 • Koncert

 

 

 

Szkolne Koło Caritas zaprasza na koncert ,,Głośna noc.” Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł,  można zamawiać u opiekuna Anny Jęsiak lub zakupić na bilety.pl.

Wolontariusze SKC

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Podziękowania

 • Dziękujemy!

       Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy ,,Podzielili się ciepłem przed zimą”. Zgromadziliśmy 14 koców, 5 śpiworów i 6 termosów. Pozdrawiamy cieplutko !

  Wolontariat SKC

 • Dziękujemy!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy nabyli Kremówki Papieskie i wspomogli Mateusza, cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Padł rekord, zjedliśmy 480 ciastek.

Najwięcej kremówek nabyła klasa 3b i 2b po 56 sztuk, nauczyciele na II miejscu – 52 sztuki, 5b –  47  8a –  44 . Serdecznie dziękujemy J

Wolontariat  SKC

WYDARZENIA w roku szkolnym 2018/2019

 • TYTKA CHARYTATYWNA

Podziękowanie dla Rodziców i Uczniów !

    Zakończyła się zbiórka żywności, która przebiegała pod hasłem: Konkurs dla klas – Tytka charytatywna.
Spośród 25 klas, do zbiórki włączyły się aż 22, to prawdziwy rekord!! Cieszymy się, że umiemy  wspólnie pomagać. Warto podkreślić, iż najwięcej żywności zebrały klasy: 6b – 7 tytek, 3a – 6 tytek oraz 3b  – 5 tytek. Upominki trafiają już do rodzin Waszych kolegów i koleżanek z naszej szkoły. Resztę żywności otrzymają ludzie samotni i  potrzebujący, którzy przybędą na wigilię dla bezdomnych, która odbędzie się 24 grudnia na Targach Poznańskich. We czwartek podczas dużej przerwy spośród wszystkich klas biorących udział w konkursie wylosujemy tę jedną, która otrzyma bon upominkowy. Może to będzie Twoja klasa. …

 

 • Konkurs dla klas ,, Tytka Charytatywna”

Już po raz trzeci zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie polegającym na wypełnieniu żywnością i środkami czystości Tytki charytatywnej dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły oraz osób, które przybędą na Wigilię dla bezdomnych, która odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W konkursie wezmą udział klasy, które zapełnią minimum jedną ,,tytkę”.

Nagrodą w konkursie jest radość płynąca z pomagania i bon w wysokości 50 zł dla wylosowanej klasy.

Większa ilość tytek zwiększa szansę na wygranie bonu.

Akcja rusza 3 grudnia i potrwa do …..

Tytki pobieramy u opiekuna Szkolnego Koła Caritas pani Anny Jęsiak.

 • 50 koców

Dziękujemy za przekazane koce i śpiwory dla bezdomnych. W szkole i parafii zebraliśmy łącznie 50 sztuk. Trafiły one do potrzebujących. A. Jęsiak

 • Rogale dla Michała z Komornik

11 listopada Szkolne Koło Caritas rozprowadzało w parafii Rogale Świętomarcińskie dla  kolegi Michała z Komornik. Jest bardzo poważnie chory.

 • Kremówki dla Wiktora

W październiku Szkolne Koło Caritas włączyło się rozprowadzanie Kremówek Papieskich, które w tym roku rozprowadzane były na terenie szkoły i parafii na rzecz 8-letniego Wiktora wybudzanego ze śpiączki. Chłopiec jest pod opieką Fundacji Budzik.

 

 • Konkurs z okazji Dnia Papieskiego

Z okazji Dnia Papieskiego zorganizowany został konkurs plastyczny  pt.,, Jan Paweł II Wieli Polak”.

Wśród zwycięzców  i wyróżnionych znaleźli się w klasach 1- 3 : I miejsce: Diana z 1b, II miejsce Michał z 1c, III miejsce Wojtek z 2a.W klasach 4-6 : Nina 6b, Konrad 6b, Maciej 5c.  Wyróżnienia zdobyli : Kuba z 1c, Sebastian z 1a,Oliwia z 3c, Jakub z 4c, Basia z 6a, Patrycja z 6b.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na apelu podsumowującym.

 • Czary mary okulary

Zakończyliśmy zbiórkę okularów dla Afryki, organizowaną przez fundację Redemptoris missio. Zgromadziliśmy 97 par okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, pomagając w ten sposób 97 osobom.
Bardzo serdecznie dziękujemy ?
Wolontariat SKC

 
 • „PODZIEL SIĘ CIEPŁEM PRZED ZIMĄ”

 

 • Zjazd SKC 2018

Aktualności

Oferta pracy dla Animatora Sportu na boisku Orlik

Oferta pracy dla Animatora Sportu na boisku Orlik

Zatrudnimy na umowę zlecenie  Animatora Sportu na boisku sportowym Orlik  przy Szkole Podstawowej nr 78 w Poznaniu. Praca w godzinach popołudniowych i weekendy. Ilość godzin do zrealizowania: od 50 do 150 godz. miesięcznie. Wymagania: Osobami prowadzącymi zajęcia mogą być m.in. nauczyciele...
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zapraszamy Rodziców, Opiekunów i bliskich na uroczyste zakończenia roku szkolnego 2023/2024. 20 czerwca 2024 roku o godzinie 16.00 - zakończenie roku klas 8 (aula szkolna) 21 czerwca 2024 roku - zakończenie  roku szkolnego (na boisku do koszykówki): godz. 9.00 - klasy 0-3...