Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Zapytasz: – Co łączy naszą szkołę z bankiem centralnym?
Odpowiem: –  Nie jest to tylko nr 78, choć bank centralny kończy w tym roku 78 lat ale przede wszystkim wiedza naszych uczniów
o tej ważnej instytucji.

Uczniowie SP 78 w Poznaniu przystąpili do projektu „Złote Szkoły NBP”. Nasza młodzież jest pełna pomysłów, kreatywna i przede wszystkim otwarta na nową wiedzę. Tegoroczna edycja projektu „Złote Szkoły NBP” przebiegała pod hasłem: „Poznajemy bank centralny”.
Z realizacją zadań zmierzyła się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z klasy 8b.

Podczas realizacji projektu uczestnicy zmierzyli się z postawionymi im zadaniami.
1.     Zorganizowanie lekcji z ekonomią,
2.     Debaty szkolnej
3.     Warsztatów uczniowskich

Tylko trzy i aż trzy cele, które nasi ambitni uczniowie wcielili w życie. Podczas ich realizacji dobrą radą i pomocą służyli nauczyciele koordynatorzy: p. Małgorzata Philipps, p. Małgorzata Łukaszewicz-Libner,  p. Aneta Chojan.

W realizacji projektu wsparli nas pracownicy:

  • Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Prawa i Administracji),
  • Banku Spółdzielczego w Kórniku
  • Biura Maklerskiego
  • niezawodnie – nauczyciele i rodzice uczniów naszej szkoły.

Jak nasi ambasadorzy sobie poradzili ? – oceńcie sami. Zapraszamy do lektury 😊 oraz obejrzenia filmów, które powstały przy realizacji projektu.

zadanie 1 Lekcja ekonomii SP nr 78 w Poznaniu

zadanie 2 debata SP 78 w Poznaniu

zadanie 3 SP 78 w Poznaniu warsztat uczniowski

Sukcesy matematyczne naszych uczniów

 

Aktualności

Piknik integracyjny

Piknik integracyjny

  22.09.2023 r.  odbył się piknik integracyjny dla klas 1-3.  Uczniowie zabrali ze sobą na boisko szkolne koce, przekąski oraz ulubione gry i zabawki.  Klasy postanowiły wykorzystać ostatni dzień kalendarzowego lata, aby miło spędzić czas na świeżym powietrzu oraz zintegrować...
„Lekcja w terenie”

„Lekcja w terenie”

Lekcje na świeżym powietrzu – jak połączyć naukę z przyjemnością? Wystarczy trochę miejsca, poduszka, piękna pogoda i pomysł. 15.09.2023r.  klasa...
HARMONOGRAM ZAJĘĆ lekcji języka polskiego jako obcego

HARMONOGRAM ZAJĘĆ lekcji języka polskiego jako obcego

HARMONOGRAM ZAJĘĆ lekcji języka polskiego jako obcego: I semestr 2023/2024 klasy 1-3 (uczniowie z Ukrainy) sala 2 Monika Pszczółkowska Wtorek, środa - 12.50-15.20 klasy 1-8 (uczniowie z Białorusi) sala 36 Monika Soroka Poniedziałek, wtorek - 7.10-7.55 klasy 4-8 (uczniowie z...
Rozmiar czcionki
Kontrast