Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Dnia 12.04.2024 r. w naszej szkole odbyło się coś fajnego i innego, przyjechał nasz absolwent Tomasz Gruss wraz z kolegami. Ta wizyta miała na celu pokazanie i zainteresowanie nas programem Python na lekcjach informatyki.

Kurs stanowi doskonałe wprowadzenie do języka programowania Python, będącego jednym z najbardziej popularnych narzędzi w dziedzinie programowania na świecie. Bez względu na to, czy zaczynasz swoją przygodę z programem, czy masz już doświadczenie w innych językach, ten kurs pomoże opanować podstawy Pythona. Podczas kursów skupisz się zarówno na podstawach składnik Pythona, jak i na praktycznym zastosowaniu języka do rozwiązywania problemów.

Chłopcy wyjaśnili podstawy programowania jak i również przedstawili swoją platformę w programie, gdzie nasi uczniowie zalogowali się – tam czekają na nich zadania do wykonania po których można zdobyć nagrodę w postaci cukierka lub po wykonaniu wszystkich zadań nagrodę pieniężną. Oto kilka zdjęć z lekcji:

Na koniec lekcji uczniowie podziękowali naszym gościom, którzy obiecywali , że jeszcze nas odwiedzą.  

                                       Dziękujemy uczniowie kl.7a, 7b i nauczyciel Anna Słomka

2024 Aktualności 17
Autor: