Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W czwartek 21 marca świętowaliśmy nadejście kalendarzowej wiosny. Choć pogoda nie rozpieszczała tego dnia, kolorowe stroje uczniów oraz nauczycieli przywołały dobry nastrój. Nie zapomnieliśmy też o dwóch różnych skarpetkach z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Od samego rana w klasach 4-8 przygotowywaliśmy zdrowe śniadania. Było kolorowo, różnorodnie i przede wszystkim zdrowo. Syte posiłki dały nam mnóstwo energii, dzięki czemu mogliśmy z pełnym zaangażowaniem i skupieniem przystąpić do gier planszowych. Śmiechu było co niemiara! Na 3 lekcji przedstawiciele klas 4-8 udali się do sali gimnastycznej, by jury mogło przyjrzeć się z uwagą przedmiotom, w których uczniowie przynieśli swoje rzeczy zamiast tradycyjnych plecaków. Pomysłowość naszych podopiecznych przerosła nasze wszelkie wyobrażenia. Ponadto odbył się pokaz Pań Wiosen (zdarzył się również i Pan Wiosna) – każda była inna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Po zsumowaniu wyników ze wszystkich konkurencji okazało się, iż podium opanowały klasy 4 i 6.

I miejsce – kl. 4b

II – kl. 4a

III miejsce – kl. 6a

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego też na 4 i 5 lekcji odbyły się zawody sportowe koordynowane przez nasze wspaniałe wuefistki. To był wspaniały dzień – pełen zabawy, śmiechu i zdrowej rywalizacji. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez SU.

Monika Pszczółkowska

2024 Aktualności 24
Autor: