Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

W czwartek, 16 lutego 2023 roku gościła w naszej szkole studentka z Ukrainy Anna Chumachenko. Przybliżyła uczniom klas 1 – 3 ukraińską kulturę poprzez piękny śpiew oraz grę na bandurze – ukraińskim instrumencie ludowym. Opowiedziała dzieciom ciekawostki związane z instrumentem oraz o własnej drodze do rozwijania talentu. Obecnie mieszka w Poznaniu i studiuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku wokalistyka (uczy się śpiewu). Równolegle komponuje i doskonali grę na bandurze pod okiem pani profesor z Ukrainy. Zaprezentowała kilka utworów, m.in. „Szczedryk” – jedną z najbardziej znanych ukraińskich pieśni ludowych. Po spotkaniu w auli uczniowie klasy 2a mieli okazję wspólnie z Anną Chumachenko nauczyć się popularnej ukraińskiej piosenki dla dzieci. Wszyscy uczniowie w wielkim skupieniu słuchali cudownego wykonania prezentowanych pieśni.

 

2023 Aktualności 5
Autor: