Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W niedzielę 15 stycznia 2023r. w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się XXV KUTIA – wydarzenie prezentujące ukraińskie kolędy, jasełka i tradycje bożonarodzeniowe wyreżyserowane i przygotowane przez Ukrainki – Olhę Vovchok i Olhę Hryhorash.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Anastasiia Gryshchuk, uczęszczająca do klasy 2a, występowała na Scenie Wielkiej CK Zamek podczas tego międzykulturowego wydarzenia. Grała w jasełkach przedstawianych przez ukraińskie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Anastasiia miała okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne i wystąpić wśród artystów, muzyków i śpiewaków ukraińskich. Na zakończenie wszyscy mogli delektować się smaczną kutią i kwasem chlebowym, przygotowanymi przez sponsorów.

Шановне панство!

Хочемо повідомити, що у неділю, 15 січня 2023 р XXV КУТЯ в Культурному центрі Замок у Познані відбувся захід, присвячений українським колядкам, вертепам і різдвяним традиціям, організований та підготовлений Ольгою Вовчок та Ольгою Григораш.
З радістю та гордістю хочемо повідомити Вам, що під час цього міжкультурного заходу на Великій сцені ЦК «Замок» виступила учениця нашої школи Грищук Анастасія, яка навчається у 2-А класі. Анастасія виступила у вертепних виставах українських дітей дошкільного та шкільного віку, мала можливість представити свої артистичні здібності та виступити серед українських артистів, музикантів та співаків. На завершення всі бажаючі могли поласувати смачною кутею та узваром, які приготували спонсори.

2023 Aktualności 17
Autor: