Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W dniu 25 listopada przypada Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji zaprosiłyśmy uczniów klas 1-3 wraz z przytulankami na wspólne świętowanie w bibliotece. Na uczniów i bohaterów dnia czekał pluszowy miś Zdziś ze słodką niespodzianką. Następnie dzieci obejrzały krótką prezentację, z której dowiedziały się, skąd wzięło się to święto. Zapoznałyśmy też dzieci ze szkolną Misioteką. Sprawdziłyśmy znajomość najbardziej popularnych misi. (Okazało się, że dzieci świetnie sobie z zadaniem poradziły.) Nauczyliśmy się także, odróżniać misia od niedźwiedzia i poznaliśmy różne ich gatunki. Była też zabawa w teatr (!) – dzieci przedstawiły bajkę „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Na sam koniec dzieci otrzymały od misia Zdzisia słodkie misie haribo.

Październikowym wyzwaniem był wywiad z misiem. Do biblioteki spłynęło 12 prac. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za zaangażowanie! Postanowiłyśmy wyróżnić trzy wywiady: Roksany Skawińskiej z klasy 3a, Michała i Adama Dombka z klasy 2b i 5c; oraz najzabawniejszy Juliana Wardaka z klasy2a.

Gratulujemy  wszystkim, którzy podjęli się wyzwania i liczymy na liczne podejmowanie kolejnych wyzwań!

2022 Aktualności 15
Autor: