Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 W dniach 14 – 20 marca 2022 roku obchodzony był Światowy Tydzień Mózgu. W naszej szkole po raz drugi zorganizowałyśmy działania dla uczniów, mające na celu propagowanie wiedzy na temat funkcjonowania i rozwijania najważniejszego narządu człowieka.

Uczniowie klas 1-3 na zajęciach obejrzeli prezentację z krótkimi filmami edukacyjnymi „Jak działa mózg?”. Dowiedzieli się, co jest potrzebne, by dobrze funkcjonował ten narząd i jak należy o niego dbać. Podczas zabaw i ćwiczeń mogli „karmić” swój mózg rebusami, zagadkami – skojarzeniami, zabawami aktywizującymi obie półkule mózgowe i ułożyć wzory z „Jajka Kolumba”.

W klasach 4-8 uczniowie na lekcjach wychowawczych obejrzeli prezentację z filmami nt. ciekawostek o mózgu i uczeniu się, poznali tajniki efektywnej nauki. Mogli sprawdzić swój styl uczenia się lub określić dominującą półkulę mózgową. Zapoznali się z propozycjami zadań rozwijających różne funkcje mózgu oraz tworzyli w grupach zadania dla kolegów z klasy.

Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość udziału w szkolnym konkursie na stworzenie własnej gry edukacyjnej.

Nagrody otrzymały uczennice klasy 2b: Bianka Cadler i Hanna Bielecka za wykonanie wspaniałych gier matematycznych.

Gratulujemy kreatywności i zachęcamy do tworzenia i korzystania z gier na lekcjach lub w domu.

Reprezentanci klas uczestniczyli w międzyklasowych rozgrywkach „Rusz Głową”, gdzie zmagali się z konkurencjami na czas, aktywizującymi różne funkcje mózgu: układali tangramy, tworzyli nowe słowa z liter podanego wyrazu oraz przeszli tor „Łapki Hopki”.

Wyniki rozgrywek międzyklasowych ”Rusz Głową”:

klasy 4:

I miejsce 4c

II miejsce 4b

III miejsce 4 a

klasy 5:

I miejsce 5a

II miejsce 5b

Klasy 6:

I miejsce 6b

II miejsce 6a

klasy 7:

I miejsce 7b

II miejsce 7c

III miejsce ex aequo 7a i 7d

klasy 8:

I miejsce 8b

II miejsce 8c

III miejsce 8a

 

                   Alicja Łeszyk, Kamila Wiśniewska, Małgorzata Pogorzelska

2022 Aktualności 3
Autor: