Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W dniach 15 – 19 marca br. w Poznaniu obchodzony był po raz 12. Tydzień Mózgu. W naszej szkole uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli skorzystać z propozycji poszerzenia wiedzy na temat działania naszego układu nerwowego i jego tajemnic m. in. poprzez filmiki, prezentacje, wykłady online.

Uczniowie klas 4 – 8 na lekcjach online mogli zapoznać się z prezentacją, z której dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o funkcjonowaniu mózgu, czynników wpływających na pracę tego najważniejszego narządu człowieka (diety, ruchu, aktywności umysłowej, snu, stresu, korzystania z urządzeń teleinformatycznych itd.) oraz wykonać samodzielnie lub grupowo ćwiczenia doskonalące pamięć i myślenie.

Uczniowie klas 1 – 3 podczas zajęć mogli obejrzeć prezentację i filmik w przystępny sposób ukazujące najważniejsze wiadomości o funkcjonowaniu naszego „komputera” oraz wykonać wiele zabaw i ćwiczeń doskonalących pamięć, myślenie, kreatywność oraz uaktywniających równocześnie dwie półkule mózgowe. Zrozumieli, jak ważny jest sen, aktywność fizyczna i umysłowa, odpowiednia dieta wspomagająca pracę mózgu. Z dużym zaangażowaniem oraz radością wykonywali ćwiczenia i zabawy aktywizujące lewą i prawą półkulę mózgową.

                                                    Alicja Łeszyk, Małgorzata Pogorzelska

2021 Aktualności 30
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast