Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Październik, to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W bieżącym roku obchodzony był pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. W związku z tym biblioteka szkolna zaproponowała uczniom udział w konkursie fotograficznym.

 Co to jest sleeveface? To zdjęcie przedstawiające osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Do zrobienia dobrego zdjęcia trzeba się przygotować. Ważne jest wkomponowanie okładki w pasujące do niej otoczenie tak, by powstało złudzenie optyczne jedności z książką. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza, czy pasujący strój.

Liczyliśmy na kreatywność i oryginalne pomysły uczestników konkursu i nie zawiedliśmy się! Poniżej prezentujemy nagrodzone prace. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom i ich rodzicom. Nagrody dla autorów nagrodzonych prac czekają w bibliotece. Zapraszamy !

Wyniki sleeveface

Dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy wielu wspaniałych odkryć czytelniczych.

Anna Lewandowska, Ilona Majewska

2020 Aktualności 29
Autor: