Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Poznań w popkulturze”. Cóż to takiego „popkultura”? Jak czytamy w Słowniku Języka Polskiego: „popkultura to kultura przeznaczona dla masowego odbiorcy”. Narodziła się ona w XIX w. w związku z upowszechnieniem się filmu, druku, umiejętności czytania i pisania oraz rozwojem radia i wysokonakładowej prasy.

Tak więc zadaniem uczniów – na etapie szkolnym, który odbył się w dniach od 17 do 24 I br. – było tropienie śladów kultury popularnej w Poznaniu. Natomiast w finale, który odbył się 25 II br. w Szkole Podstawowej nr 20 w Poznaniu, uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem tekstu historycznego, by na jego podstawie wykonać w zespole różnego rodzaju zadania, np. zredagować list, napisać opowiadanie, dialog, uzupełnić rysunek.

W etapie szkolnym wzięło udział 35 osób. Uczniowie, którzy zdobyli minimum 60 punktów i cząstkową ocenę celującą z historii to:

– z kl. 4b: Antonina Przygocka, Zuzanna Bogusławska, Weronika Wachowska, Maja Rzelechowska,

– z kl. 5b: Lena Wolna, Ewa Trejter, Maria Chrzanowiecka, Julia Antkowiak, Mikołaj Kucz,

– z kl. 6b: Zuzanna Wrobińska,

– z kl. 6c: Maciej Mazur, Przemysław Kobalczyk, Jakub Dolata, Tomasz Gruss, Adam Trejter, Emilia Opielewicz, Anna Kierojczyk,

– z kl. 6d: Stanisław Hojsler,

– z kl. 7a: Adam Pijanowski, Maciej Piwnicki, Jakub Andrzejewski,

– z kl. 7b: Alicja Madras, Agata Kawecka, Simona Włodarczak,

– z kl. 7c: Patrycja Geisler,

– z kl. 8a: Lena Lepczyńska,

– z kl. 8b: Venice van Loon, Hanna Zabłocka, Izabela Siejek, Paulina Kaczmarek.

            W finale konkursu naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: w kategorii klas 4-6: Antonina Przygocka z kl. 4b, Lena Wolna z kl. 5b i Maciej Mazur z kl. 6c, w kategorii klas 7 i 8: Alicja Madras i Agata Kawecka z kl. 7b oraz Venice van Loon z kl. 8 b.

Nasza młodsza drużyna, tj. Antonina Przygocka z kl. 4b, Lena Wolna z kl. 5b i Maciej Mazur z kl. 6c zajęła II miejsce 😉

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zdobywcą II miejsca – gratulujemy!

Katarzyna Marchlewicz

 

 

 

2020 Aktualności 4
Autor: