Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

        Pewnego grudniowego dnia, klasa 7a wraz z opiekunami wzięła udział w niecodziennych warsztatach….

Zapewne niejednemu dziecku, ale i dorosłemu marzyła się kiedyś  taka lekcja. Warsztaty czekoladowe, bo o nich mowa to przygoda, którą polecimy każdemu. Zajęcia odbyły się w dawnym zakładzie „Goplany”, w dzielnicy Jeżyce.  Dowiedzieliśmy się mnóstwo rzeczy o tym, skąd wzięła się w Europie czekolada, obejrzeliśmy dawne urządzenia, które ją wytwarzały, próbowaliśmy ziarna kakaowca, wykonaliśmy własną tabliczkę czekolady, no i… najlepsze…..degustowaliśmy jej różne smaki. 

Mniaaam, było słodko.

Ilona Majewska

 

 

                                                                                                      

2020 Aktualności 23 Lutego
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast