Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

        Pewnego grudniowego dnia, klasa 7a wraz z opiekunami wzięła udział w niecodziennych warsztatach….

Zapewne niejednemu dziecku, ale i dorosłemu marzyła się kiedyś  taka lekcja. Warsztaty czekoladowe, bo o nich mowa to przygoda, którą polecimy każdemu. Zajęcia odbyły się w dawnym zakładzie „Goplany”, w dzielnicy Jeżyce.  Dowiedzieliśmy się mnóstwo rzeczy o tym, skąd wzięła się w Europie czekolada, obejrzeliśmy dawne urządzenia, które ją wytwarzały, próbowaliśmy ziarna kakaowca, wykonaliśmy własną tabliczkę czekolady, no i… najlepsze…..degustowaliśmy jej różne smaki. 

Mniaaam, było słodko.

Ilona Majewska

 

 

                                                                                                      

2020 Aktualności 23
Autor: