Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Ta bardzo miła uroczystość odbyła się 23 stycznia 2020 r. w czytelni biblioteki szkolnej. Poprzedzał ją „test” ze znajomości alfabetu i wiedzy na temat baśni. Pierwszaki zdały egzamin śpiewająco. Podczas lekcji w bibliotece dowiedziały się, jak przebiega proces wypożyczenia książek i gdzie szukać interesującej lektury.

Właściwa uroczystość miała bardzo odświętny charakter. Uświetniła ją inscenizacja pt. „Baśniowy ambaras” w wykonaniu uczniów klasy 6c. Młodzi aktorzy wspaniale zagrali swe role i wywołali szczere uśmiechy na twarzach młodszych kolegów. Bardzo dziękujemy szóstoklasistom za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia. Następnie pierwszoklasiści, na ręce Pani Dyrektor, złożyli przyrzeczenie, że będą kochać książki i często z nich korzystać. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowe zakładki do książek oraz słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Do domu zabrali też okolicznościowe pisemko „Wieści biblioteczne”.

Pierwszoklasiści, czekamy na Was w bibliotece !

 

2020 Aktualności 24
Autor: