Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku i nasza szkoła dołączyła do obchodów tego cudownego, acz nietypowego święta. Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców przygotował kilka niespodzianek, które wywołały uśmiechy na twarzach uczniów, nauczycieli oraz pracowników placówki. W czwartkowy poranek na ścianach pojawiły się kolorowe kartki z dobrymi słowami, z których każdy mógł wziąć to, czego potrzebował w danej chwili. Rozchodziły się jak świeże bułeczki!

Już podczas pierwszej lekcji członkowie SU wraz z opiekunkami zaczęli odwiedziny w różnych klasach, gdzie rozdawali motywujące cytaty, a także przeurocze balony z buźkami napełnione helem, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dorośli też mogli poczęstować się sentencjami, które jak się często okazywało, były trafione w punkt.  Kolorowe balony zagościły również w miejscach często odwiedzanych przez uczniów – w sekretariacie, bibliotece, świetlicy, by i tam przypominały o życzliwości oraz uśmiechu, który jest tak ważny. Pamiętajmy, że: „Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje”. Używajmy go codziennie, nie tylko od święta. Na korytarzu znalazły się także skrzydła życzliwości, w których można było sobie zrobić zdjęcie. „Ubierajmy” się w nie jak najczęściej.

SU Szkolni Demokraci

2019 Aktualności 3
Autor: