Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     We wtorek 26 listopada po raz kolejny w świetlicy odbyło się pieczenie rogali, tym razem w ramach warsztatów historycznych „Żywa historia”.

Pan Mariusz wraz z dziećmi zamienił salę na pracownię cukierniczą. Przy zabawnych historiach prowadzącego i w przyjaznej atmosferze, Świetliczaki krok po kroku poznawały tajniki wyrabiania ciasta drożdżowego. Finałem pracy było samodzielnie wywałkowane ciasto przy piosence „Za górami, za lasami” oraz precyzyjnie zwinięty rogal. Przepiękny zapach pieczonych rogali unosił się nawet na korytarzu szkoły, mile łechtając zmysł węchu tym, którzy w warsztatach nie uczestniczyli.

Pojawił się pomysł – jak nagrać zapach, żeby „pokazać go” rodzinie. Pomysłów było wiele, ale najlepszy pomysł to ten, aby w domu wraz z najbliższymi upiec rzeczone rogaliki. Ponieważ udało nam się sprytnie podejść piekarza, mamy przepis 🙂 Chętnych zapraszamy do świetlicy.

Oto fotorelacja z zajęć oraz krótki filmik.

Wychowawczynie świetlicy

AF1QipOzJ_TZ9CKlmpC8srILmuRxkoSwVawxoMuZwEs4

AF1QipMx3nIf7NMzgshNw7Ny-UWMSAtYjsPUbylz1V2w

2019 Aktualności 28
Autor: