Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     18 listopada obchodziliśmy Imieniny Szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował teleturniej wiedzy (wzorowany na programie „1 z 10”) o patronie – profesorze Wiktorze Dedze. Przedstawiciele klas 4-8 mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę podczas spotkania w szkolnej auli. Pierwsze pytania na rozgrzewkę były też sprawdzianem szybkości – uczniowie, którzy znali poprawną odpowiedź, musieli zasygnalizować chęć zabrania głosu za pomocą specjalnych tabliczek. Entuzjazm uczniów był niesamowity! Następnie każda klasa otrzymała po dwa pytania na tematy związane z biografią profesora Degi. Rywalizacja była zacięta, a wiedza uczniów ogromna, dlatego postanowiliśmy zrobić dogrywkę, w której oprócz poprawnych odpowiedzi liczyła się szybkość zgłoszeń.

Dzieciaki po teleturnieju nabierały sił, dzięki drobnym słodkościom od patrona. Następnie oceniliśmy portrety, które miała wykonać każda klasa. Wizerunki profesora można podziwiać na wystawie przy pokoju nauczycielskim. Po podliczeniu punktów okazało się, iż podium wygląda następująco:

I miejsce – klasa 5d

II miejsce – ex aequo klasy 6b i 6c

III miejsce – klasa 7c

Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody zostaną wręczone podczas podsumowania I półrocza.

Przedstawiciele SU odwiedzili również klasy 1-3, których uczniowie także mierzyli się z pytaniami dotyczącymi profesora Wiktora Degi. Dzieciaki tak dużo wiedziały, iż praktycznie każdy zdobył cukierka za poprawnie udzielone odpowiedzi. Bo przecież imieniny należy zawsze słodko uczcić!

SU Szkolni Demokraci

2019 Aktualności 22
Autor: