Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     W miniony czwartek w świetlicy szkolnej miało miejsce niezwykłe spotkanie ze Średniowieczem. Prowadzący warsztaty, niezwykły pasjonat czasów średniowiecza, hobbysta i właściciel wielu wspaniałych przedmiotów z tego okresu, przez około 2 godziny wprowadzał nasze Świetliczaki w świat fantastycznych opowieści. Opowieści o początkach państwa polskiego, o Mieszku i Bolesławie Chrobrym. Te zupełnie obce dla naszych dzieci czasy, zostały przybliżone nie tylko słowem, dzieci miały okazję doświadczyć poprzez ubieranie się w ówczesne stroje zwykłych ludzi oraz zbroje, krzesały ogień, władały mieczem i toporem oraz dotykały skór różnych zwierząt.

Bardzo ciekawe okazało się granie na prawdziwym rogu i ustawienie paleniska. Zainteresowanie ówczesnymi dziejami, życiem codziennym, obowiązkami poszczególnych członków rodziny, polowaniem rosło z każdą chwilą. Pytania jakie zadawały dzieci były niezwykle dojrzałe.
W warsztatach tych wzięło udział około 30 Świetliczaków. Ku naszej uciesze, w kolejnych weźmie udział większa liczba dzieci. Na warsztaty można się dopisywać, bowiem spotkania te przeznaczone są dla każdego żądnego wiedzy historycznej. 

Wychowawczynie świetlicy

2019 Aktualności 30
Autor: