Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Październik jest od lat Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmi „Wyobraź sobie…”. Z tej okazji odwiedzili nas 9 października 2019 r. wyjątkowi goście, którzy pod egidą Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu poprowadzili warsztaty z cyklu „Biblioteka Wyobraźni”. Na zajęcia plastyczne, zatytułowane „Poczuj to”, zaprosiła uczniów klasy 6c artystka plastyk, pani Magda Chołuj. Warsztaty literackie pod nazwą „Najważniejsze są słowa”, skierowane do klasy 7c, przygotowała i prowadziła pani Magdalena Kiełbowicz autorka książki „Huczy, jak w ulu” oraz wielu opowiadań dla dzieci.

Młodzież pracowała kreatywnie i z wielkim zaangażowaniem, co pozwala stwierdzić, że warsztaty były strzałem w dziesiątkę. Prace plastyczne można obejrzeć w bibliotece. Zapraszamy !

2019 Aktualności 10
Autor: