Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

IMG-20190626-WA0010   18 czerwca po południu o godzinie 16:00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów 8 klasy szkoły podstawowej. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu szkoły. Prowadzący po kilkuzdaniowym wprowadzeniu oddali głos pani dyrektor, Ewie Kubisz, która wręczyła również nagrodę specjalną, Pióro Dyrektora, uczniowi wyróżniającemu się wybitnymi wynikami w nauce, jak i osiągnięciami w innych aspektach. Otrzymał je Andrzej Michalak z klasy 8c. W dalszej oficjalnej części tego wydarzenia mogliśmy obserwować jak dumni, trochę zestresowani i wzruszeni uczniowie odbierali nagrody od wychowawców za pokonywanie trudów szkolnej codzienności, pracę nas sobą, wzorowe wypełnianie powierzonych im funkcji oraz czynne branie udziału w życiu szkoły. Na scenie pojawili się również rodzice, odbierający listy gratulacyjne oraz podziękowania. Radość bijąca z twarzy ich dzieci była nie do opisania.

Niezawodne trio prowadzących – Wojciech, Karolina i Franek – wprowadziło wszystkich w kolejną część, tym razem artystyczną. Oddali głos swoim koleżankom i kolegom, którzy spędzili wiele godzin na przygotowaniu niecodziennego, nieco odbiegającego od standardów, przedstawienia. Postanowili pokazać szkołę oraz nauczycieli ze swojej perspektywy, troszkę ironicznie i z dystansem. Mogliśmy oglądać jak lekcje wychowania fizycznego, chemii, matematyki, wiedzy o społeczeństwie czy języka polskiego zostaną przez nich zapamiętane. A co ważniejsze, jak postrzegają nas, nauczycieli. Z ogromnymi uśmiechami przyznaliśmy, że dobrze nas poznali i bardzo szybko nauczyli się charakterystycznych powiedzonek, a nawet sposobu chodzenia! Uczniowie i rodzice bawili się równie świetnie, co grono nauczycielskie. Na naszych drogich absolwentów również czekała niespodzianka – nauczyciele postanowili przedstawić młodzież w nieco krzywym zwierciadle i pokazać, jak my widzimy ich. Salwy śmiechu utwierdziły nas w przekonaniu o dobrze wykonanej pracy. Po zakończeniu przedstawienia zaprosiliśmy młodzież po raz ostatni, by udali się do swoich sal. Wzruszenie wzięło górę i niejedna łza potoczyła się nie tylko po młodzieńczych twarzach.

Dziękujemy pani Agnieszce Kardasz-Sopel oraz uczniom z klas 5, 6 i 7 za muzyczną oprawę tego wydarzenia. Pani Alicji Grędzie oraz uczniom klasy 8b za wykonanie dekoracji. Wam drodzy absolwenci za zaangażowanie w organizację tej uroczystości. Życzymy wielu sukcesów na dalszym etapie edukacyjnym i żywimy nadzieję, iż tak szybko o nas nie zapomnicie.

Monika Pszczółkowska, Mirosława Wolny-Dancewicz

2019 Aktualności 25
Autor: