Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

  Jak co roku, tak i w tym roku 23 marca wybraliśmy się na rajd aby pożegnać zimę i powitać wiosnę, udało się nam zamówić przepiękną pogodę. Tym razem było nas więcej bo aż 22 osoby, ponieważ do koła turystyczno-ekologicznego dołączyły klasy pierwsze.
  Celem rajdu było powitanie wiosny  ale także zapoznanie z obyczajami ludowymi związanymi z nadejściem wiosny oraz oddziałowa inauguracja „Roku 2019 – Roku Młodych w PTTK”, ogłoszonego dla uczczenia setnej rocznicy powołania szkolnych kół krajoznawczych.


  Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od spotkania na pętli tramwajowej Junikowo skąd tramwajem pojechaliśmy na pętlę Śródka, a następnie autobusem dotarliśmy do Swarzędza.
  Spod Ratusza w Swarzędzu, gdzie mieści się Urząd Miasta i Gminy wyruszyliśmy w trasę rajdu, która obejmowała: Swarzędz (Rynek) – Dolina Cybiny – Katarzynki – Uzarzewo, meta znajdowała się w Uzarzewie w parku przy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim.
  Przeszliśmy dokładnie 8,5 km, a na mecie  mieliśmy ognisko z kiełbaskami, grochówkę, można było uczestniczyć w konkursie na marzannę ekologiczną oraz w konkursie na hasło zachęcające do odwiedzania Muzeum w Uzarzewie. Po zjedzeniu grochówki zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie oraz otrzymaliśmy znaczki rajdowe.
  Pod szkołę wróciliśmy ok. godz. 15.00 busem. Miło i wesoło spędziliśmy czas, już niecierpliwie czekamy na następny rajd.
Opiekunowie: Iwona Liszewska i Maria Filip

2019 Aktualności 30
Autor: