Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Informuję, że z okazji zbliżających się obchodów Dnia Babci i Dziadka, Komenda Miejska Policji w Poznaniu przygotowała spotkanie prewencyjne dla seniorów w ramach działań profilaktycznych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 stycznia br. w sali 220 w godzinach 12:00-13:00 w KMP w Poznaniu przy ul. Szylinga 2. Jednocześnie informuję, że z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest telefoniczna rezerwacja uczestników spotkania pod nr tel. 61 84 156 97, dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00. Partnerami przedsięwzięcia jest Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP, Centrum Inicjatyw Senioralnych. Na spotkaniu zostaną omówione zagadnienia z zakresu: 

  • jak skutecznie bronić się przed oszustwami na „wnuczka”, na „policjanta”

  • jak nie dać się oszukać podczas pokazów różnego rodzaju sprzętu

  • jak prawidłowo korzystać z nr alarmowego

  • jak bezpiecznie posługiwać się kartami bankomatowymi

  • jak unikać zagrożeń pożarowych w gospodarstwie domowym

  • bezpieczeństwo w ruchu drogowym .

Mając na uwadze możliwość zdobycia umiejętności mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa osobistego, w tym zdobycie umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych, serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu.
Z poważaniem
mł. asp. Mariusz Fabisiak
Zespół Profilaktyki Społecznej
KP Poznań-Grunwald

2019 Aktualności 16
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast