Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

  14 listopada 2018 r. reprezentanci szkoły, uczniowie klasy 7a: Asia Boińska, Lena Lepczyńska, Bartek Knut oraz Kuba Rybarczyk wzięli udział w Grze terenowej „Śladami Powstania Wielkopolskiego”, organizowanej przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania, a koordynowanej przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Konkurs odbywał się w ramach szerszego projektu miejskiego pt.: „Aktywnie świętuję 100 rocznice wybuchu Powstania Wielkopolskiego”.   


   Razem z nauczycielem historii Mirosławą Wolny -Dancewicz uczniowie naszej szkoły udali się na miejsce zbiórki na Starym Rynku. Stamtąd wyruszyli śladami powstańców, rozwiązując po drodze różne zadania. Cała gra zakończyła się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, gdzie każda z 14 drużyn zapaliła symboliczny znicz.
    27 listopada klasy 7a i 7b, pod opieką nauczycieli Anny Słomki, Mirosławy Wolny –Dancewicz oraz  Dariusza Kowalczyka, wzięły udział w pokazie umundurowania i uzbrojenia powstańczych oddziałów, zorganizowanej przez grupę historyczną „Stacja Lotnicza Ławica” pod patronatem OSP Kwiatowe w Poznaniu na ul. Chryzantemowej 2. Uczniowie mogli obejrzeć z bliska repliki broni oraz przymierzyć stroje powstańcze, wysłuchali również krótkiej pogadanki na temat walk, ze szczególnym uwzględnieniem zdobycia lotniska na Ławicy. Pokaz zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Mirosława Wolny- Dancewicz

2018 Aktualności 30
Autor: