Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

  Ruszyły. Pełną parą. Zajęcia z robotyki i programowania.
Podczas dwugodzinnych warsztatów, uczniowie naszej szkoły rozwijają umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności manualne. Poprzez naukę w formie zabawy i rywalizację osiągają sukces metodą prób i błędów. Każde zajęcia to nowy projekt.
  Spotkania odbywają się w trzech grupach wiekowych, najmłodsi z klas 0 i 1, uczniowie klas 2 – 4 i młodzież od klasy 5 wzwyż.

    Robotyka i nauka programowania to nie tylko nauka i zabawa. To przede wszystkim fascynująca przygoda i pasja, która doskonale wpływa na rozwijanie wiadomości z zakresu fizyki, informatyki i zaspokaja ciekawość świata. Zajęcia te cieszą się ogromnym  zainteresowaniem. Żądne wiedzy dzieci wychodzą po spotkaniu z szerokim uśmiechem i pełne nowych wrażeń i doświadczeń.

Anna Szczepaniak

2018 Aktualności 24
Autor: