Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     W dniach od 5-9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Niepodległości. Celem podejmowanych przez nas działań było wzbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy artystyczne, inspirowane historią i sztuką. Podejmowaliśmy wiele działań związanych z obchodami 100 rocznicy. Mogliśmy podziwiać wystawę malarską uczniów „Spragnieni piękna” inspirowaną malarstwem dwudziestolecia. Niektóre klasy uczestniczyły w spotkaniu z panem płk. Stanisławem Tomaszkiewiczem. Na terenie szkoły, z zakresu wiedzy historycznej, uczniowie rozwiązywali QR kody. 

             Mogliśmy również kosztować ciast przygotowanych przez  uczniów i rodziców w kolorach barw narodowych. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc dla naszego ucznia. Dniem finałowych naszych działań był 9 listopada. Przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział we wspólnym zdjęciu  „100”, a następnie o godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Wszyscy byliśmy świadkami wzrastania naszej Niepodległej… Uczniowie z różnych klas – starsi i młodsi zaprezentowali przedstawienie „Album Niepodległej”.

2018 Aktualności 18
Autor: