Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Tydzień. Tyle potrzebowali rodzice wraz z uczniami i wychowawcą klasy VIII C Szkoły Podstawowej nr 78, aby odnowić salę lekcyjną, która wymagała gruntownego remontu. Nie czekali, aż szkoła otrzyma fundusze i sami ją wyremontowali. Ich zapał i determinacja przyczyniły się do ekspresowego zakończenia prac remontowych.

Wszystko zaczęło się od inicjatywy uczniów klasy VIII C, którzy postanowili poświęcić część letnich wakacji na wykonanie remontu swojej sali. Pomysł bardzo szybko podchwycili rodzice uczniów. Nie zastanawiali się długo, zebrali fundusze oraz rozpoczęli prace remontowe. Projekt odnowy sali lekcyjnej spotkał się z aprobatą Rady Rodziców, która również wsparła go finansowo. Odrestaurowana sala lekcyjna będzie wykorzystywana przez uczniów podczas zajęć z języka angielskiego oraz innych przedmiotów.

Efekt przerósł wszelkie oczekiwania. Uporządkowano szafy, biurko, ściany i  okna. Nastąpiła zmiana kolorystyki ścian oraz elementów obudowy kaloryferów. Naprawiono meble, zamontowano nowe listwy podłogowe. Zamontowano  płytki, umywalkę oraz lustro w części sanitarnej. Zakupiono i zamontowano nową lampę oraz zegar z symboliką londyńską. Ściany ozdobiono obrazami przedstawiającymi charakterystyczny krajobraz Londynu  oraz jego kultowe obiekty takie jak Big Ben czy London Eye. Na bocznych  ścianach zostały zawieszone  antyramy z flagami Wielkiej Brytanii.

W celu uzyskania większego zainteresowania wszystkich uczniów szkoły językiem angielskim wokół drzwi wejściowych namalowano czerwoną budkę telefoniczną, charakterystyczny symbol Wielkiej Brytanii.

Wszystkie te zmiany nadały pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Uczniowie są zachwyceni. Piękny wygląd odnowionej sali wpłynie z pewnością na większą motywację do nauki jej użytkowników i przełoży się na większe sukcesy w zdobywaniu wiedzy. Tak wspaniała inicjatywa będąca wynikiem świetnej współpracy szkoły z rodzicami oraz ogromne zaangażowanie rodziców w szkolne życie warte są propagowania, pochwały i naśladowania.

Ewa Paprocka wychowawca klasy VIII C.

 

2018 Aktualności 20
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast