Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Ostatni już raz w tym roku szkolnym wybraliśmy się z uczniami koła turystyczno-ekologicznego na rajd, tym razem blisko szkoły do Lasu Marcelińskiego. 24 maja był to czwartek, pogoda dopisała, było nawet bardzo gorąco najpierw poszliśmy na podchody; grupa „starszaków” z klas 7-ych była drużyną, która układała zadania oraz je szybko chowała, natomiast grupa „młodszych” była drużyną łapiącą. Aby było sprawiedliwie pani Marysia pomagała młodszym uczestnikom rajdu.

Zadania okazały się bardzo proste i dość szybko uporaliśmy się z zadaniami.

Następnie pomagaliśmy w przygotowaniu ogniska, gdzie następnie upiekliśmy przepyszne kiełbaski, które szybko znalazły się w naszych brzuszkach. Takie wycieczki i wspólne zadania bardzo integrują wszystkich, którzy należą do koła turystyczno-ekologicznego; starsi opiekują się młodszymi, pomagają im, młodsi mają zawsze coś miłego do powiedzenia starszakom.

Czas szybko leci, jeżeli jest miło i smacznie, więc bardzo szybko o godz. 16.30 wracaliśmy do szkoły.

W przyszłym roku szkolnym na pewno się znów spotkamy.

Iwona Liszewska

2018 Aktualności 6
Autor: