Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     W dniu 17.05 (czwartek) o godzinie 17.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny odbędzie się w naszej szkole bezpłatna prelekcja połączona z konsultacjami indywidualnymi, pt. „Konflikt jestem na tak! Jak radzić sobie z konfliktami z własnym dzieckiem i co można dzięki nim zyskać?”. 

Podczas spotkania zostaną poruszone kwestie:

– jakie mogą być korzyści z ujawniania i rozwiązywania konfliktów,

– jak rozwiązywać konflikty na linii dorosły (rodzic),

– dziecko – jak wspierać dzieci w rozwiązywaniu konfliktów (w których sami jesteśmy stroną),

– techniki przełamywania impasu w dochodzeniu do rozwiązania konfliktu.

Spotkanie poprowadzi pani Ewelina Flatow-Kaleta, mediator, pedagog, członek Zarządu Polskiego Centrum Mediacji, mediatorka wpisana na listę stałych mediatorów w sprawach rodzinnych Sądu Okręgowego w Poznaniu. Po prelekcji mediator zaprasza na konsultacje indywidualne o godz. 18.30-20.00. Do piątku 11.05 prosimy o wstępną deklarację osób zainteresowanych uczestniczeniem w spotkaniu. Udział mogą wziąć zarówno rodzice, jak i nauczyciele.

Organizatorzy: Anna Chmielewska Katarzyna Hildebrańska

2018 Aktualności 7
Autor: