Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Wróblu wróć!  To projekt Urzędu Miasta oraz Uniwersytetu Przyrodniczego, który ma na celu przywrócenie dawnej licznej populacji tego ptaka, również w dużych miastach.  Spadek liczebności tego popularnego ptaka jest wynikiem ocieplania budynków (zamurowanie szpar, otworów), jak i zmniejszenia ilości drzew, czy  koszenia trawników.  W projekcie mieliśmy też swój skromny udział.

Pięknego przedwiosennego i słonecznego dnia  chłopcy z klasy 5a wraz z panem konserwatorem i wychowawczynią  powiesili  wokół szkoły otrzymane w tym celu trzy budki lęgowe.  Teraz zostało nam tylko czekać, aż pojawią się w nich wróble, choć jak nas poinformowano …w pierwszym roku mogą nie zechcieć  ich  zająć. Cierpliwość jednak, to istotna do wypracowania cecha młodego człowieka. 

Ilona Majewska

 

2018 Aktualności 14
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast