Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     W dniach od 5 do 7 marca przeżywaliśmy Rekolekcje wielkopostne. Nauki w kościele głosił ks. Krystian Sammler, natomiast w szkole spotykaliśmy się z wolontariuszami, którzy w życiu codziennym pomagają innym. Gościliśmy kleryka Wojtka Nowaka z Akademickiego Koła Misjologicznego, który pomagał dzieciom w domu dziecka w Jerozolimie, gimnazjalistki i licealistki z wolontariatu SKC Szkoły Katolickiej  wraz z opiekunem panią Hanną Kowalik oraz panią Karolinę Mankiewicz, pomagającą przez 10 miesięcy ludziom na Filipinach, których nawiedził tajfun.

Mamy nadzieję, że ich doświadczenia pomogą nam ,,zejść z kanapy”, aby to co ,,darmo otrzymaliśmy” dawać innym. Codziennie mogliśmy nabywać słodkości, zabawki, gry oraz długopisy z hasłem #POMAGAM, aby dać radość dzieciom z Syrii. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam pomagać!

2018 Aktualności 12
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast