Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 2 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyła się tzw. żywa lekcja historii dla  uczniów klas 7 SP oraz II i III Gimnazjum. Tym razem wraz z Teatrem Historycznym Chorągiew Komturstwa Gniewskiego przenieśliśmy się w długi wiek XIX, od epoki napoleońskiej aż do początków XX wieku. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze dla Polski wydarzenia z tego okresu, m. in. powstania narodowe. 

Na początku spotkania prowadzący poprosił kilku uczniów za kulisy. Jak się później okazało wcielili się oni w role historycznych postaci – Napoleona Bonaparte, Tadeusza Kościuszkę oraz Józefa Wybickiego i Piotra Wysockiego. Mieliśmy także okazję zapoznać się z bronią i umundurowaniem ówczesnych polskich żołnierzy – kosynierów walczących w 1794 r., powstańców listopadowych i styczniowych oraz żołnierzy Księstwa Warszawskiego.

W trakcie lekcji nie tylko utrwaliliśmy i poszerzyliśmy wiedzę,  ale także świetnie się bawiliśmy.

Anna Modrzyńska kl. III B 

 

2018 Aktualności 1
Autor: