Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

Nasza szkoła znalazła się wśród 50 szkół, które zostały przyjęte (spośród blisko 500 zgłoszeń) do I pilotażowej edycji. Mimo, iż MegaMisja gości u nas od 3 lat nadal nas inspiruje. Tym razem w oparciu o materiały zawarte na platformie postanowiliśmy przygotować projekt: „Luty – miesiącem bezpiecznego internetu”. Poniżej prezentujemy jedną z propozycji konkursowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie polegającym na ułożeniu zakończenia do opowiadania, które zawisło na jednej ze ścian naszej szkoły.

 

 

2018 Aktualności 10
Autor: