Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Była godzina 5:00, czwartek. Normalnie byśmy jeszcze spali, ale wyjeżdżaliśmy do Łodzi razem z kilkunastoma osobami z III B i kilkoma z 7c.  Zbiórka była o 5:50 przed szkołą. Wszyscy byli jeszcze zaspani, ale podekscytowani. W drodze do Łodzi rozwiązywaliśmy przygotowane przez grupy uczniów z II B zadania na kartach pracy związanych z krótkometrażowymi filmami dokumentalnymi: ,,Siedem kobiet w różnym wieku”, ,,Jestem zły” i ,,Gadające głowy” oraz animowane: ,,Katedra”, ,,Tango” oraz ,,Fotel”. 

Każdy utwór pobudzał do wielu przemyśleń.Kiedy dotarliśmy już do Łodzi, zatrzymaliśmy się w ,,Se-ma-forze”. Obejrzeliśmy krótkometrażowy film, który dostał Oscara pt. ,,Peter and the Wolf” (Piotruś i wilk). Opowiadał niesamowitą historię o przyjaźni, która potrafi przetrwać wszystko.

Następnie zostaliśmy oprowadzeni po muzeum. Zobaczyliśmy, oprócz wielu ciekawych eksponatów animacji, m.in. kilka lalek Misia Uszatka. Okazało się, że jedna lalka wytrzymuje średnio 4 minuty filmu i tak naprawdę nie było jednego Uszatka, ale wiele egzemplarzy lalki tego bohatera. Widzieliśmy także elementy scenografii niektórych seriali animowanych, np. ,,Przygód Misia Coralgola”.

Później wraz z przewodniczką przeszliśmy ul. Piotrkowską – najdłuższym deptakiem. Wjechaliśmy też na taras widokowy w biurowcu i podziwialiśmy panoramę miasta.

Następnie podjechaliśmy do Muzeum Kinomatografii. Tam zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Naszą grupę prowadzała przemiła pani. Opowiedziała nam historię rodziny Scheiblerów oraz przedstawiła różne potrzebne w pracy filmowca sprzęty służące rejestrowaniu i postprodukcji filmowej.  

Ostatnim punktem naszej wycieczki była galeria handlowa Manufaktura. Tam każdy miał czas dla siebie.

W drodze powrotnej świetnie się bawiliśmy. Każdy zajmował się swoimi sprawami, niektórzy oglądali film.  Myślę, że każdy z uśmiechem będzie wspominać tę wycieczkę jako przyjemny czas spędzony z rówieśnikami oraz ciekawą formę edukacji.

Marta Kubik II B 

2017 Aktualności 16
Autor: