Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

13-16 listopada 2017 roku – Święto Szkoły

                 Ubiegły czwartek tj.16 listopada 2017 roku zwieńczył obchody Święta Szkoły, które rozpoczęły się od poniedziałku 13.11.2017 roku. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski obu szkół starał się zaangażować uczniów poszczególnych klas w zdobycie Pucharu Przechodniego.

Przez cały tydzień klasy zbierały odpowiedzi na pytania dotyczące szkoły i jej historii oglądając gazetki przygotowane na korytarzu szkolnym. Każdy uczeń zmagając się z kolegami podczas rozgrywek w warcaby i inne gry planszowe, kolorując wizerunek patrona lub żonkila mógł zdobyć punkty dla swojej klasy. Z każdym dniem rosła liczba uczniów chcących grać podczas przerw. Czuwali nad nimi i skrupulatnie zapisywali punkty członkowie Samorządu oraz pani Ilona Majewska.

Największym powodzeniem cieszyło się karaoke ,który odbywało się na długiej przerwie. Nasze głosy słychać było w całej szkole i poza jej murami.

Dzień Imieniny Szkoły, który przypada 78 dnia każdego roku, obfitował  również w szereg atrakcji.

Gościliśmy panią Barbarę Wlaź (mamę Karolinki z klasy 7a), która zapoznała nas z tajnikami ortopedii. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się jak wyglądają narzędzia na oddziale ortopedii.

Podczas porannych zajęć uczniowie odpowiadali na pytania uczennic z Samorządu Uczniowskiego. Przebrane za pielęgniarki Kasia Rucińska, Venice van Loon oraz Iza Siejek sprawdzały wiedzę uczniów dotyczącą pierwszej pomocy.

Druga lekcja była debiutem w roli nauczycieli dla uczniów klasy 7c.Prowadzili oni zajęcia w klasach 3-6 szkoły podstawowej  przypominając sylwetkę patrona i opowiadając o naszej szkole. Następnie w formie krzyżówki i  interaktywnego  quizu sprawdzili wiedzę uczniów. Na koniec zajęć każda klasa musiała wykazać się znajomością hymnu szkoły.

Następnie podczas spotkania w auli szkolnej wysłuchaliśmy ciekawej pogadanki  na temat zawodu pielęgniarki dzięki pani Dorocie Bernad. Mama naszego kolegi (Tomka z IIIb gimnazjum)z wielką pasja i ekspresją opowiadała o swoim zawodzie, prezentując rzeczy potrzebne  w codziennej pracy .Najważniejsze było to, że mogliśmy zobaczyć jak podłączyć kroplówkę, bandażować rany, przymierzyć stroje potrzebne na oddziale.

Na koniec obecni w auli uczniowie głośno złożyli pani Dorocie obietnice, o której opowiedzą rodzicom w domu. Mamy nadzieję ,że dotrzymają słowa.

Jesteśmy wdzięczni obu paniom za poświęcony czas i ciekawe  prelekcje oraz pokaz narzędzi pracy i przedmiotów potrzebnych w jakże trudnym zawodzie.

Podsumowanie tygodniowych działań nastąpiło na kolejnej lekcji. Każda klasa prezentowała swoje hasło oraz scenki o lekarzach.

Najważniejszym punktem spotkania było wspólne sto lat, odśpiewane szkole w obecności przewodniczącej Rady Rodziców – Anny Sternal, która wręczyła nagrody zwycięskim klasom.

Dzięki życzliwości Rady Rodziców każda klasa otrzymała za tygodniowy trud słodki upominek. Natomiast klasy ,które znalazły się na podium dyplomy oraz ozdoby choinkowe .

O krok od zwycięstwa była klasa 6b i 4c .Puchar Przechodni przeszedł pod opiekę klasy 4b,która będzie go strzec przez rok.

Punktem kulminacyjnym spotkania grupy wiekowej klas 4-6 była prezentacja nowego loga i strony internetowej naszej szkoły, która powstała dzięki staraniom pani Edyty Karczewskiej i Moniki Brzyskiej. Dziękujemy paniom za wielki wysiłek, aby strona internetowa mogła zacząć funkcjonować.

Po długiej przerwie nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zmagania sportowe  wszystkich klas. W przeciąganiu liny (nauczyciele kontra uczniowie) bezkonkurencyjni okazali się ci pierwsi mimo liczebnej przewagi  uczniów. Rewanż nastąpi już w Dniu Dziecka.

W tym samym czasie uczniowie gimnazjum zmagali się z pytaniami dotyczącymi patrona i historii szkoły przygotowanymi przez panią Ksenię Herbst-Buchwald.

Mamy nadzieję, że za rok będziemy świętować jeszcze głośniej i ciekawiej.

Święto szkoły mogło się udać tylko dzięki życzliwości  rodziców i wielkiemu zaangażowaniu wychowawców wszystkich klas oraz nauczycieli w tym: pani I. Majewskiej, M. Philipps, D. Dulat, M. Łukaszewicz, A. Łeszyk, J. Jóźwiak, A. Karwat, K. Herbst-Buchwald oraz nieocenionych członków Samorządu obu szkół i uczniów klasy 7c.

 

Dziękuję

Małgorzata Czerniawska 

 

 

 

 

2017 Aktualności 21
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast