Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 111 600,00 zł na zakup wyposażenia technicznego służącego rozwijaniu kompetencji przyszłości – współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności.

W ramach przyznanych środków finansowych zakupiono asortyment wyposażenia podstawowego, wyposażenie stanowisk pracy, narzędzia, robotyka, sprzęt audio-wideo i inne.

W skład wyposażenia podstawowego weszły między innymi:
• Drukarka 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
• Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
• Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
• Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów)

• Zestawy Lego education dla klas 1-3 i klas 4 -8
  • Okulary ClassVR – (korzystamy z VR)
  • Programowalne roboty i mikroroboty – Roboty Photon

Te nowoczesne pomoce będą dostępne dla uczniów na każdym przedmiocie, ale też na zajęciach pozalekcyjnych.

Laboratoria Przyszłości – sprzęt

Wkrótce pochwalimy się naszymi pracami i umiejętnościami 😊

Anna Słomka

2022 Aktualności 11