Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki urodzinowe z okazji 102 urodzin Pana Mieczysława Frąckiewicz, które będzie obchodził 3 listopada.

Pan Mieczysław Frąckiewicz, lotnik Polskich Sił Powietrznych, w czasie II wojny światowej został zesłany na Sybir. Z Armią Andersa dotarł do Europy. Zgłosił się do służby w lotnictwie i w kwietniu 1943 r. przybył do Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkolenia na radiooperatora otrzymał przydział do 304 Dywizjonu Bombowego „Ziemi Śląskiej im. ks. Józefa Poniatowskiego”. Po zakończeniu II wojny światowej nie wrócił do Polski.

Uczniowie życzyli dostojnemu Jubilatowi nie tylko zdrowia i radości. Składali również wyrazy wdzięczności za ofiarność i poświęcenie.

My również dołączamy się do życzeń 😊

Jeśli ktoś jeszcze chciałby przygotować kartkę urodzinową, może to zrobić do 27 października br.

Gotową kartkę należy przesłać na adres:

Biuro Edukacji Narodowej IPN

Wydział Projektów Edukacyjnych

ul. Janusza Kurtyki 1

Z dopiskiem na kopercie „Złóż życzenia Bohaterowi”

Katarzyna Marchlewicz

2021 Aktualności 24