Dnia 17 maja obchodzimy w naszej szkole Dzień Scratcha, prosimy aby każdy członek społeczności szkolnej miał w tym dniu pomarańczową koszulkę lub dowolny pomarańczowy element ubioru. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Scratcha planujemy:

1. Na lekcjach informatyki i zajęciach komputerowych stworzyć grę pt. „Scratch na wakacjach” oraz zaprojektować logo i  plakaty.

2. Na lekcję 2, 3, 4, 5 zapraszamy wybrane klasy 1-3 do sali komputerowej nr 33 na zajęcia ” Programujemy w Scratchu prostą grę”.

3. Ogłaszamy konkurs graficzny dla klas 1-3 pt. „Portret Scratcha” w dowolnym programie graficznym.

4. W klasach 5-6 przeprowadzamy konkurs pt. ”Moje hobby”. Celem konkursu jest rozwijanie logicznego myślenia.

Hanna Wartecka i Anna Słomka

2018 Aktualności 16