Z okazji święta KSIĄŻKI w czytelni została zorganizowana wystawa. Na oceanie pełnym książek pojawiły się wyspy z książkami, które służą nie tylko do czytania ale i do… wąchania, układania, rozkładania, głaskania, do zabawy, do tworzenia własnych historii… I tak uczniowie popływali sobie po tym oceanie cumując przy wybranych wyspach. Były i magiczne książki z niespodzianką w środku. 🙂
Dzieci składały książce życzenia, aby miały dużo czytelników i aby oni o nie dbali. A od niektórych gości książki otrzymały najpiękniejszy prezent – zostały wypożyczone!