Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W piątek 14 czerwca klasy 8 wraz z nauczycielami wybrały się do Muzeum Powstania Poznańskiego, które znajduje się w Zamku Cesarskim w Poznaniu. Po muzeum oprowadziła nas bardzo miła pani przewodnik, która szczegółowo objaśniła nam wydarzenia z czerwca 1956 r. W muzeum było bardzo dużo eksponatów, które pokazywały czasy Powstania Poznańskiego. Poznaliśmy wiele ciekawostek o czasach PRL-u i nie tylko. Zadawaliśmy sporo pytań i próbowaliśmy wykazać się swoją wiedzą. Po wyjściu z muzeum udaliśmy się na Plac Adama Mickiewicza, aby zobaczyć Pomnik Ofiar Czerwca 1956, który się tam znajduje. Na wycieczce mogliśmy uświadomić sobie, w jakich czasach przyszło żyć naszym przodkom. Był to bardzo trudny okres, jednak dzięki ich wytrwałości my możemy żyć w lepszych czasach.

 Jan Halasz

2024 Aktualności 19
Autor: