Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Wydarzenie to zostało przygotowane przez uczniów klasy 5a i 5b, którzy przedstawili nam historię uchwalenia Konstytucji 3 maja i jej znaczenie dla Polski. Podczas wystąpienia dowiedzieliśmy się, kim byli Ojcowie Polskiej Konstytucji oraz jakie nastroje społeczne panowały podczas tej historycznej chwili. Podkreślono również wartości, takie jak patriotyzm, wolność i demokracja, które są zapisane w tym ważnym dokumencie. Na scenie historia przeplatała się z poezją. Uczniowie zaprezentowali wiersze m.in. „Moją piosenkę” C.K. Norwida, „Pieśń o fladze” I.K. Gałczyńskiego, „Biją dzwony”  M.J. Skaleckiej oraz utwór „Żeby Polska była Polską” J. Pietrzaka.
Występ były wzruszający i pełen emocji, a publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi oklaskami.
Artystom gratulujemy wspaniałego występu!

2024 Aktualności 17
Autor: