Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Przez marzec, kwiecień i maj klasa 4a realizowała projekt społeczny pod okiem Centrum Edukacji Obywatelskiej pt. Młodzi w Akcji – Mapa Wiosny 2023/24.

Uczniowie poznawali zwyczaje związane z obchodami pierwszego dnia wiosny, szukali informacji o wiosennych zwyczajach związanych z wiosną oraz poznawali zwyczaje w domach dotyczące obchodów Wielkanocy. Celem naszego projektu było dzielenie się  wiedzą, poznawanie tradycji w domach odnośnie obchodów pierwszego dnia wiosny a także Wielkanocy.

Uczniowie i uczennice przygotowali pytania do wywiadu, który następnie przeprowadzili z rodzicami, dziadkami, rodziną, sąsiadami. Następnie opracowali wyniki, zebrali inne informacje oraz zdjęcia i wykonali prezentacje multimedialne, lapbook a nawet film na ten temat. Trzeba było podzielić się swoimi odkryciami podczas prezentacji pracy z klasą. Należy pamiętać, że uczniowie klasy 4-ej uczą się wykonywać prezentacje, zbierać informacje i prezentować swoje prace.

Ze względu na to, że Muzeum Etnograficzne w Poznaniu jest nieczynne nie mogliśmy iść tam na zajęcia. Ważnym efektem projektu było uzyskanie samodzielności w całym projekcie, oczywiście bardzo ważne było wsparcie ze strony rodziców oraz rodziny.

Najlepsze prace wykonali: Tymek, Zuzia C., Zuzia W., Alex B., Oliwier H., Karol W. oraz Wiktoria K.

Opiekun projektu : Iwona Liszewska

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 78 IM. PROF. WIKTORA DEGI W POZNANIU, Poznań-Grunwald ul. Żonkilowa 34

2024 Aktualności 16
Autor: