Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W dniach 22 – 26 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Tydzień Wiedzy o Mózgu. Z tej okazji uczniowie mogli zapoznać się z tym co pozytywnie oraz negatywnie wpływa na pracę naszego mózgu. Nie zabrakło rozgrywek miedzyklasowych. W tym roku pod hasłem „Trenuj mózg poprzez ruch” uczniowie mierzyli się w trzech konkurencjach wymagających sprytu i współpracy w grupie. 

W czasie przerw uczniowie klas 1-8 mogli wziąć udział w „Przerwie z łamigłówką”, gdzie mieli do rozwiązania sudoku oraz układali słowa z liter. Dodatkowo w klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia z kinezjologii edukacyjnej, podczas których uczniowie wykonywali ćwiczenia usprawniające funkcjonowanie mózgu, m.in.: ćwiczenia pobudzające, ruchy naprzemienne, leniwe ósemki, ćwiczenia relaksacyjne, pozycja Dennisona. Spotkało się to z bardzo pozytywnym przyjęciem przez dzieci.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy umiejętności!

2024 Aktualności 3
Autor: