Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Sukces ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą, jednak dziś  nie o niej…

Szerokim echem odbiła się w naszej szkole akcja zbiórki na rzecz Fundacji Redemptoris Missio – pomagającej w ubogich krajach Południa. Z udziałem całej szkoły, przy znaczącym wsparciu Rady Rodziców, udało się nam zebrać 196 kostek mydła, 182 szczoteczki do zębów, 15 paczek rękawic jednorazowych zwykle, po 100 sztuk,  10 kartonów mleka dla niemowląt, 8 butelek do karmienia maluszków, pieluszki  tetrowe  i jednorazowe. Niepoliczona  została ilość opatrunków, bandaży, strzykawek, igieł i środków do pielęgnacji dzieci oraz ran dorosłych pacjentów. Wszystkie dary przekazaliśmy Fundacji, otrzymując tym samym tytuł „Szkoła z misją”. Każdy, kto dołożył się choć najmniejszym darem, pomocą przy pakowaniu, transporcie, zasługuje na miano ojca naszego wspólnego sukcesu!

Dziękujemy w imieniu wszystkich opatrzonych, wyleczonych i zaopiekowanych uboższych mieszkańców Ziemi!

                                                                                                                   Samorząd Uczniowski

2024 Aktualności 26
Autor: