Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 W piątek 10 maja 2024 r. uczniowie klasy 6c pod opieką Pani Katarzyny Marchlewicz jako przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę w latach1939 -1945.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kościele pw. św. Wojciecha na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Bezpośrednio po mszy świętej delegacje szkół, administracji rządowej i samorządowej, służb mundurowych oraz weterani wojenni udali się pod tablicę upamiętniającą mieszkańców Poznania i Wielkopolski – ofiary II Wojny Światowej, aby uczcić ich pamięć i złożyć kwiaty oraz zapalić znicze.

Cieszymy się, że w uroczystości upamiętnienia ofiar, oprócz starszych osób wzięła udział także młodzież. Warto znać swoją historię i przekazywać ją młodszym pokoleniom.

Agata Pawełkiewicz, kl. 6c

2024 Aktualności 19
Autor: