Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów praktykujemy nowe rozwiązania. W I semestrze korzystaliśmy z: drukarki 3D, sprzętu do nagrań prezentacji swoich osiągnięć, stacji lutowniczych, zestawów Lego Education, okularów ClassVR , programowalnych robotów i mikrorobotów – Roboty Photon z wyposażenia Programu Laboratorium Przyszłości. Narzędzia pozwalały ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczyła wytrwałości i samodzielnego myślenia. Prowadzący odkrywali nauczanie STEAM na nowo i rozbudzali entuzjazm uczniów za pomocą systemu nauczania LEGO — intuicyjnego, otwartego i niezwykle elastycznego rozwiązania, które umożliwia praktyczną naukę.

Opiekunami podczas zajęć w I semestrze roku 2023/2024 byli: Słomka Anna, Chałupniczak-Kaczmarek Barbara, Łukaszewicz-Libner Małgorzata, Philipps Małgorzata, uczniowie którzy brali udział w zajęciach to klasy: 4a, 4b, 7a, 6c, 5b.

Na początku zajęliśmy się Zestawami Lego education z LEGO  BricQ Motion Essential, LEGO Education Spike, Zestaw SPIKE™ Prime.

Zrealizowanymi tematami są:

Tor przeszkód dla psów

Trening hokeja

Zawody popychanych gokartów

Akrobatyka na linie

Samochód z żaglem

Sztafeta

https://drive.google.com/file/d/14ISBpevaTXs2oj60KDU2aud6n75aJ7AP/view?usp=drive_link

Rzut wolny do kosza

Bobslej

Wyścig grawitacyjny

Akrobata

Stok narciarski

https://drive.google.com/file/d/14VOzET7wXQ_P9yMaXELT78LClH1Fr1gN/view?usp=drive_link

Rzut wolny

https://drive.google.com/file/d/14HJrCFi3DVDdVp08-tMm548AGZpPuf4t/view?usp=drive_link

Żaglowóz

Samochód śmigłowy

https://drive.google.com/file/d/13sfqiCLmBYHqzIEhJMPM4CYkEBHxvsRI/view?usp=drive_link

Awaria

Następnie przeszliśmy do Okularów ClassVR, dzięki nim mogliśmy odbyć wiele wspaniałych podróży po świecie. Pierwszą naszą podróżą była wycieczka do Chin – mur Chiński, potem USA – Kapitol, Mars Rover – przez NASA itd.

Kolejnym zadaniem dla naszych uczniów było zaprojektowanie ozdób świątecznych oraz zaprojektowanie monety w programie Tinkercad do konkursu „Złotej Szkoły NBP” IV edycji 2023/2024. Najlepsze prace uczniów zostały wydrukowane na drukarce 3D.

Pierwszy semestr roku szkolnego 2023/2024 z Laboratorium Przyszłości dobiegł końca – dziękuję za współprace.

W czerwcu opiszemy kolejny 😊

                                                                                     Anna Słomka

 

2024 Aktualności 1
Autor: