Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

    Dnia 23 stycznia 2024 r. klasy 4 i 6 odwiedziła pani Julia Kilanowska z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

    Uczniowie, przez pryzmat losów Niedźwiedzia Wojtka, mogli zdobyć i utrwalić swoją wiedzę z zakresu II wojny światowej. Pani Julia Kilanowska w ciekawy sposób przedstawiła tragiczne losy naszego państwa w latach 1939-1945, wykorzystując m. in. film i grę edukacyjną „Miś Wojtek”, w którą uczniowie mogli zagrać podczas zajęć.

    Niedźwiedź Wojtek był maskotką 2 Korpusu Polskiego. Przeszedł z polskimi żołnierzami cały szlak bojowy. Uwielbiał jazdę samochodem w szoferce i zapasy. Swoimi sztuczkami zapewniał rozrywkę, za co był nagradzany smakołykami. Po wojnie zamieszkał w edynburskim zoo, gdzie żył do 1963 r.

    Jednocześnie zachęcam uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?” Jego celem jest ukazanie dzieciom historii Polski oraz świata w wieku XX przy wykorzystaniu materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Zadaniem uczestników jest poznanie bohaterów serii „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?”, a następnie wykonanie plakatu prezentującego jedno z nich: Misia Wojtka, Baśkę Murmańską, Kasztankę, psa Ciapka lub psa Sambo.

    Termin nadsyłania prac: do 9 lutego 2024 r. Pozostałe szczegóły konkursu znajdą Państwo w załączniku.

Zapraszam uczniów klas 1-3 oraz klas 4-6 do wzięcia w nim udziału. Można wygrać grę edukacyjną „Miś Wojtek” 😊

Katarzyna Marchlewicz

Konkurs plastyczny – regulamin

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

2024 Aktualności 26
Autor: