Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole odbyły się dwa ciekawe wydarzenia. Uczniowie klas młodszych oraz zerówki mieli okazję obejrzeć etiudy teatralne z dużymi lalkami z niepełnosprawnościami. Wszystko to w ramach projektu z zakresu przeciwdziałania stereotypom oraz uprzedzeniom wobec osób z niepełnosprawnościami realizowanego przez Fundację Projektowania Zmiany Edykacyjnej Wyobraźniej. Drugim wydarzeniem było spotkanie uczniów klas ósmych z przedstawicielami Fundacji L’Arche, która działa na rzecz włączania społecznego osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Większa świadomość i wiedza pozwoli nam lepiej zrozumieć osoby z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Właśnie dzięki takim gościom stajemy się bardziej tolerancyjni i skłonni do wspólnego funkcjonowania.

Dziękujemy!

 

2024 Aktualności 4
Autor: