Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W piątek, 8 grudnia 2023 r. całą klasą udaliśmy się do Centrum Nauki Wyobraźnia, znajdującego się na terenie Targów Poznańskich.

W pierwszej kolejności odwiedziliśmy pomieszczenie zwane „Manualnią”, w którym mieliśmy do czynienia z różnego rodzaju „eksponatami”. Mogliśmy m. in. zbudować prosty układ elektryczny lub narysować tęczę, której kolory w świetle czerwonym, żółtym i zielonym, były zupełnie inne niż w świetle białym.

Po opuszczeniu „Manualni” trafiliśmy na ścieżkę edukacyjną pt. „Gdzie wzrok nie sięga”. Poznaliśmy tam nowe ciekawe pojęcia, np. „polaryzacja”. Odkryliśmy, jak działają lasery i mogliśmy trochę się nimi pobawić. W tej strefie najbardziej podobało mi się „pokonywanie” alarmu. Poznaliśmy ciekawe, a zarazem zabawne techniki pozwalające na oszukanie systemu zabezpieczeń. Zrozumieliśmy również na czym ów system polega 😊

Następnie wróciliśmy do szkoły. Osobiście bardzo podobała mi się ta wycieczka. W mojej opinii warto odwiedzić to miejsce.

Martyna Weiher, kl. 6c

2024 Aktualności 3
Autor: