Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. W naszej bibliotece obchodziliśmy go już w piątek 24 listopada. W czytelni zamieszkały misie a klasy I-III zmierzyły się z misiowymi wyzwaniami! Ale się działo! Próbowano misiowych smakołyków, stawiano misiowe ślady, rysowano misia z zamkniętymi oczami czy rozpoznawano najsłynniejsze misie świata. Na początku uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o niedźwiedziach słuchając i oglądając teatrzyk kamishibai. Za wszystkie zadania zbierali misiowe punkty wśród których wylosowano nagrody. Na koniec wraz z misiem zatańczyliśmy misiowy taniec! W misiowym kąciku można było poczytać książki o misiach (a mamy ich całkiem sporo) lub zrobić sobie zdjęcie. A każdy z biblioteki wyszedł z misiami Haribo.

Czytelnię zdobiła wystawa prac konkursowych: PORTRET MISIA. Prace były przepiękne, pomysłowe i różnorodne! Metodą głosowania przez dzieci i nauczycieli przyznano 6 pierwszych miejsc a pozostałe prace zostały wyróżnione. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę!

 

2023 Aktualności 12
Autor: